POPRZEDNIE WYSTAWY

2007
AVAILABLE ART W LEEDS / UK


W lutym br. poprowadziłyśmy wykład o projekcie Available Art na Uniwersytecie w Leeds, w Wyższej Szkole Designu, która się tam mieści. Zrealizowałyśmy również warsztaty "Art for Games", dla studentów 2 roku dizajnu.

2006
AVAILABLE ART 3 - AWAY

Najważniejsze wydarzenia:

05.08. "Moana Liekki presents"

- czyli warsztaty malowania koszulek po raz drugi. Para artystów Mirja Majevski i Marco Orazi, występująca pod pseudonimem Moana Liekki przygotowała szablony do odbijania na ubraniach. Każdy kto przyszedł na wystawę mógł otrzymać od nas koszulkę firmy House oraz zestaw farb do tkanin firmy Talens. Za pomocą pędzli, gąbek, lub innych mniej typowych narzędzi można było odbijać gotowe wzory lub malować własne.
Papier otrzymaliśmy od partnera projektu warsztatów - firmy Cezex. Wszystkim partnerom serdecznie dziękujemy za otrzymane materiały.

29.07. sobota
„Art For Games” – czyli dzień z grami

W sobotę odbył się pokaz gier wymyślonych przez artystów uczestniczących w wystawie, m.in. SWNE - gra garffiti (autorzy: Joao Do Vale, Joao Minnemann), Picture Domino Joanny Fluder, Nice Guys Anji Emde, Samorost stworzone przez Amanita Design i wiele innych. Gry były już wcześniej prezentowane na 18-tym Festiwalu Sztuki Niezależnej w Belgii, w kwietniu 2006, gdzie projekt Art For Games odniósł duży sukces wśród publiczności (można przeczytać o nim w 24 Notesie Na 6 Tygodni i na stronie www.bec.art.pl).

22.07. "Moana Liekki presents"
- czyli warsztaty malowania koszulek po raz pierwszy.

17. 07. Ball Print Project
W poniedziałek na ulicach w pobliżu Galerii Camelot odbył się specjalny pokaz happeningu połączonego z drukowaniem grafiki.
Autorem projektu był artysta z Danii, Klavs Weiss, który przyjechał na kilka dni, aby uczestniczyć w Available Art 3.
Klavs realizował już swój projekt w wielu miastach na świecie.
Co to jest BALL PRINT PROJECT.
Artysta instaluje na wózku (lub na innym pojeździe) specjalną ramkę trzymającą papier. Następnie w tej ramce, na świeżej kartce papieru umieszcza kulkę, zanurzoną wcześniej w tuszu. Przemieszczając się z taką konstrukcją po ulicach miasta, zapisuje w graficzny sposób strukturę jego powierzchni. Na kartce ma też specjalną tabelkę, w której szczegółowo zapisuje, skąd dokąd się przemieścił, o której godzinie oraz co po drodze się działo ("a lot of people").

Po pokazie, odbyło się spotkanie z Klavsem, podczas ktorego objaśniał ideę Ball Print oraz opowiadał o innych swoich projektach.


2006
ART FOR GAMES

Projekt Available Art został zaproszony do udziału w 18-tym Festiwalu Sztuki Niezależnej w Sint Niklaas (Belgia) w kwietniu 2006.
Prezentowana tam była specjalna edycja projektu pt. Art for Games. Prezentowałyśmy tam ponad 15 gier, wymyślonych przez artystów z Polski, Niemiec, Austrii, Hiszpanii, Portugalii, Włoch i Finlandii.

2005
AVAILABLE ART 2

Druga edycja Available Art miała miejsce w Krakowie w dn. 4 – 27. 07. 2005r., w galerii Camelot.
Wzięło w niej udział 110 artystów z 17 krajów. Patronat nad wystawą objęły: Gazeta Wyborcza i informacyjny serwis internetowy cracow-life.

2004
AVAILABLE ART 1

Pierwsza edycja wystawy Available Art miała miejsce w Krakowie w dn. 2 – 25. 07. 2004r., w galerii Sheik Yerbouti.
Wzięło w niej udział 64 artystów z 15 krajów. Ukazały się artykuły w prasie i w telewizji.
Wystawa była sfinansowana z procentu ze sprzedanych prac oraz z funduszy własnych.

klavs_01_m.jpg

klavs_02_m.jpg

klavs_03_m.jpg

klavs_05_m.jpg