Jakiego rodzaju sztukę/projekty można zgłosić?
Projekt Available Art ma bardzo otwarty charakter – pod względem techniki czy medium artystycznego. Pokazujemy prace z bardzo różnych dziedzin sztuki w takim samym kontekście, tzn. nie mamy żadnych preferencji i każda praca jest eksponowana w najlepszy dla niej sposób. (Akceptujemy m.in.: fotografię, malarstwo, grafikę, rzeźbę, obiekty dizajnerskie, filmy wideo i animowane, muzykę, audio art, itd. ...)

Czekamy przede wszystkim na twórcze, autorskie pomysły, nie mieszczące się w ramach tradycyjnych wystaw w galeriach sztuki, np. "Szablony do oglądania pejzażu" (M. Szandała), przeźroczyste karty do gry (K. Skrobiszewska), zimowe koperty na listy - "Zimówki" (K. Buryło) i inne.

Proszę pamiętać, że wszystkie prace są na sprzedaż! Mamy zasadę, że górna granica cenowa nie może przekroczyć 500 PLN, z tej sumy należy jeszcze odliczyć 30% opłaty na organizację wystawy.
Nie chcemy sprzedawać prac poniżej ich kosztów, nie chcemy też, aby artyści mieli takie uczucie. Czasem lepiej zaproponować nam mniejsze przedmioty, albo np. grafiki z większej serii – można je wtedy wykonać taniej.
Wielu artystów dołącza do swoich prac wizytówki, pocztówki lub katalogi. Przypominamy, że jedną z idei Available Art jest zaprezentowanie Waszych prac większej publiczności – można więc wykorzystać tą sytuację, aby zostawić tego typu informację o sobie. Z doświadczenia wiemy, że może się to bardzo przydać w przyszłości do zbudowania kontaktów.

Wszystkie prace powinny być możliwe do wykonania albo w wielu egzemplarzach albo w seriach lub cyklach (w przypadku rysunku, grafiki, malarstwa itp.). Są co najmniej dwa powody, dla których jest to dla nas i dla artysty ważne: 1). Jeśli ktoś kupi Twoją pracę i weźmie ją ze sobą, będziemy mogły od razu pokazać następną Twoją pracę.
2). Aranżacja naszej wystawy przypomina wnętrze sklepu, to pomaga w realizacji idei sprzedaży sztuki.

Kto może wziąć udział?
Wystawa ma charakter otwarty – każdy może zgłosić swoje prace/projekty. Po selekcji, która ma zawsze miejsce, jeśli prace zostaną zaakceptowane, artysta jest proszony o przesłanie/dostarczenie swoich prac i tym samym bierze udział w wystawie.

Jak ja mogę wziąć udział?
Aby wziąć udział należy zapoznać się z zasadami projektu i upewnić się, że wszystkie są dla Ciebie zrozumiałe i że je akceptujesz. Na tej stronie, powyżej, znajduje się przycisk "formularz propozycji", spod którego można ściągnąć formularz propozycji. Należy go wypełnić i przesłać do nas mailem wraz ze zdjęciami prac na wystawę (jeśli to możliwe). Zgłoszenie propozycji jest równoznaczne z akceptacją zasad wystawy.